Asus ROG Gladius II Origin 90MP00U1-B0UA00

Bluetooth
Ergonomické
110 g

• , zakoupeno v CZC.cz

• Myš padne do ruky. Příjemný materiál. Náhradní spínače jsou přiložený. To u "slavného" Logitechu je nemyslitelné. Nekupuji předražený Logitech od té doby co mi odešel u velmi drahé myši po 2 letech a jeden měsíc levý spínač. 2 Kabely a sáček jsou také v balení. RGB podsvícení mně zaujalo i když nejsem fandou světelné show.

Sand debilní instalace softwaru. První pokus se nezdařil. Nový pokus také ne. Instalace se musí odstranit toolem od Asus.

• Vzhled.
    • Dobře padne do ruky.
    • Rychlost odezvy.
    • RGB
    • Po třech letech vydřená protiskluzová guma pod palcem.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Je super ve všech směrech.

Typ zařízení
Bezdrátový USB přijímač
Bluetooth
Ergonomické
110 g

Herní myš Asus ROG GLADIUS II ORIGIN nadchne hráče počítačových her. Má skvělý design, ergonomický tvar, díky kterému se vám dobře drží v ruce, a je optimalizovaná pro FPS s funkcí Aura Sync. Tato funkce vám umožní přizpůsobit si osvětlení myši podle vašich představ.

Hlavní přednosti

• Pokročilý optický senzor s 12000 DPI
  • Možnost nastavení jiné citlivosti myši
  • Spínače Omron s dlouhou životností
  • 2 japonské přepínače Omron
  • Přizpůsobení osvětlení s funkcí Aura Sync
  • Odpojitelný kabel
  • Praktické pouzdro

Nastavitelná citlivost myši

Pokročilý optický senzor s 12000 DPI vám pomůže s rychlým a přesným zaměřením nejen během akčních scén ve hrách. Pomocí přepínače DPI si nastavíte jinou citlivost myši, aniž byste si museli ve své činnosti udělat pauzu.

Vysoká odolnost a dlouhá životnost

Myš je vybavená exkluzivním výsuvným mechanismem ROG push-fit, díky kterému si změníte odpor při kliknutí a prodloužíte si celkovou životnost tohoto příslušenství. Spínače Omron navíc zvládnou až 50 miliónů zmáčknutí. Na myši se nachází také 2 japonské přepínače Omron, které mají různý přítlak při kliknutí.

Oddělitelný kabel

Kabel od myši jednoduše odpojíte, abyste ji mohli uschovat do praktického pouzdra. Usnadní vám to její přenášení a přibalíte si ji i na cesty.

Specifikace

• Rozlišení: 100 dpi – 12000 dpi
  • Max. rychlost: 250 ips
  • Max. zrychlení: 50 g
  • Vzorkovací frekvence USB: 1000 Hz
  • Typ přepínače L/R: 1. Omron D2FC-F-K (50M), 2. Extra Japanese-made Omron D2F-01F součástí balení
  • Tlačítka: 6 programovatelných tlačítek
  • AURA Sync: ano
  • Tvar: pro praváky
  • Styl uchycení: držení v dlani (Palm grip), "pařátové" držení (Claw grip)
  • Typ hry: FPS, MOBA
  • Kabel: 1x 2metrový opletený kabel USB, 1x metrový běžný gumovaný kabel USB
  • OS: Windows® 10, Windows® 11
  • Software: Armoury Crate
  • Barva: černá (Gun-metal grey)
  • Hmotnost bez kabelu: 110 g
  • Rozměry (d x š x v): 126 x 67 x 45 mm

Obsah balení

• 1x myš Asus ROG GLADIUS II ORIGIN herní, USB, 12 000dpi, 6 tl.
  • 1x 2metrový opletený kabel USB

• Vzhled.
    • Dobře padne do ruky.
    • Rychlost odezvy.
    • RGB
    • Po třech letech vydřená protiskluzová guma pod palcem.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Je super ve všech směrech.

• Zpracování, vyměnitelné spínače, odpojitelný kabel
    • Občas neposlušný software Asus

Strix Impact, Strix Evolve, ROG Pugio, Gladius II, Rog Strix Cary, TUF M5, GX-850. Tak myší od Asus jsem vyzkoušel vážně hodně, a jelikož mi u posledně uvedené GX-850 začalo zlobit tlačítko, rozhodl jsem se koupit novou myš. Některé z testovaných se již nedají sehnat (škoda), ale jsou zde jejich nástupci, a tak jsem měl poměrně jasno. Asusu Strix Gladius II Origin, která byla ještě navíc v akci, takže za docela rozumné peníze. A jelikož jsem testovat Gladius II, která mi vyhovovala, tak jsem rozhodl pro její levnější sestřičku Origin. Takže jaké je? Myš je relativně velká (vyhovuje mi), relativně těžká (za mě opět ok). Po zapnutí myš rozjede svůj RGB kolotoč, který se dá přes Crate, nebo Armoury nastavit, případně sladit s dalším HW Asus, který má RGB. Nikdy bych nevěřil, že něčemu jako je RGB propadnu, já mu tedy nepropadl, ale je super mít podsvícenou klávesnici, myš, sluchátka a taky desku a grafiku. Již to nejsou ta šedá PC jako dřív. Jinak na myšce najdete klasická tlačítka, včetně dvou bočních (krok vzad a vpřed), tlačítka jsou díky velikosti myši dobře umístěná, a tak jsem neměl problém a neklikal na ně omylem při brouzdání internetem, (občas se mi to dělo u menších myší a bylo to otravné). Přes Armoury se dá nastavit funkčnost některých tlačítek, citlivost jednoho ze dvou DPI profilů v rozsahu 100-12000DPI, Angle snapping, což je jakési „narovnání“ pohybu myši, nebo možní ještě lépe stabilizace, Polling rate – tedy rychlost komunikace s PC, kdy nej je 1000hz, tedy 1ms a nejnižší 125h, tedy 12,5ms, následně pak odezva tlačítkem a akcelerace, deacelerace vs DPI, kdy podle rychlosti pohybu ruky stoupá nebo klesá citlivost. V balení pak najdete náhradní spínače a fusak na přenos myši. Myš jsem hlavně zatím zkoušel ve Fortnite, Crysis 3, Rage 2, Star Wars Battlefront a musím uznat že oproti G-850 je to velký rozdíl, stejně jako proti M5, co mám u druhého PC. Myši nemám co vytknout, vše šlape jak má, krásně se drží, příjemné jsou pogumované boky, kolečko také, za tyto peníze u CZC je SUPER.

Myší od Asus jsem vyzkoušel opravdu hodně a jelikož má stará GX-850 začala zlobit, bylo na čase si najít nějakou herní náhradu. A protože mám k Asus blízko a její produkty mám opravdu rád, rozhodl jsem se pro Asus Gladius II Origin, hlavně asi proto, protože její dražší sestřička (bez označení Origin) se mi vážně moc líbila. A jaká je? Je velká a relativně těžká, dobře se drží, má hezky pogumavé boky, tlačítka perfektně rozmístěná (nemám zde problém bočními tlačítky vpřed/vzad), kdy u menších myší se mi občas stávalo že jsem při pohybu myší o ně zavadil, zde nikoliv. Roller se krásně točí a neklouže, tlačítko na změnu DPI ve dvou krocích také ok (zde je možnost si přes Armoury nastavit počet DPI pro každý krok, rozsah je 100-12000DPI. Odpojitelný kabel, kdy v balení najdete opletený a klasický gumový, paráda. Náhradní spínače (prý o dost lepší než co jsou z výroby, nezkoušel jsem) a jako poslední bonus je zde transportní sáček. Co se týče samotného nastavení myši, ta po zapnutí spustí RG kolotoč, ze kterého přecházejí oči, nicméně po nastavení v Armoury, Crate, je vše ok a pokud máte více produktů Asusu s RGB, je to ve výsledku hezký pohled. V armoury naleznete makra, RGB, tlačítka, výkon, kalibraci . v záložce výkon je možné měnit citlivost myši a responzi tlačítek, Angle snapping – jakési vyrovnávání pohybu myši, můžete kreslit krásně rovné čáry, nebo zubate pokud funkci vypnete, akceleraci a deakceleraci s ohledem na DPI, čím pomaleji jedete tím nižší DPI a obráceně. Za sebe mám myš k hernímu PC a musím uznat že ve Fortnite, Battlefrontu, Doomu, Crysis, vše je perfektní a je radost na ní hrát, nemám absolutně co vytknout, záleží jen za jakou cenu ji daný obchod nabízí.

Myš jsem si domu přinesl jako náhradu za Asus GX-850, která sloužila opravdu dlouho a jelikož mám přistup k HW Asus a možnost sem tam něco otestovat (a myší jsem otestoval opravdu dost), bylo jasné že novej myšák bude zase Asus. Z testovaných myší se mi nejvíc líbil právě Gladius II (ten bez přídomku Origin). A jelikož u CZC byl Gladius II za super cenu, bylo jasno. Myš je hezky veliká, krapet i těžší, ale to mi vyhovuje. Myš TUF M5 kterou mám u pracovního PC je ok na práci, ale k hernímu PC více vyhovuje větší macek. V balení u myši naleznete náhradní spínače (prý kvalitnější než ty osazené), dva připojovací kabely, jeden opletený, druhý ne a transportní fusak na myš. Po zapojení myš spustí RGB tornádo, aby ukázala co umí. Přes apku Asus Crate, Armoury, jde vše samozřejmě nastavit, ale to později. Myš krásně padne do ruky, pogumované boky jsou zárukou že nic neklouže, kolečko krásně roluje, má hezky jemný chod. Na myši naleznete dnes již standardní počet tlačítek, pravé, levé, dvě boční (krok vpřed/vzad), a tlačítko pro změnu DPI ve dvou krocích a rolovací kolečko. Možnosti nastavení přes trochu zlobící Armoury je docela bohaté a jednoduché, tlačítka, výkon, osvětlení, kalibrace. Tlačítka jsou jasná, zde vybraným tlačítkům můžete nastavit různé funkce, ve výkonu, můžete nastavit DPI pro jeden ze dvou kroků pro přepínač na myši, 100-12000 DPI, Angle snapping, kdy buď myš bude jezdit „na divoko“ nebo jak podle přímek a budete kreslit hezky rovné čárky, Poling rate, tedy rychlost komunikace s PC, 125-1000hz (1000hz = 1ms), akcelerace a deaclerace, snižuje, nebo zvyšuje citlivost podle rychlosti pohybu myší. A responze tlačítek. Dále osvětlení a pak kalibrace myši s podložkou. Pro uživatele až až. A jaká je v akci, koupil jsem si jí k hernímu PC a na Fortnite, Battlefront, Crysis, Farcry, Rage II, vše toto zvládá perfektně. Takže za sebe doporučuji.

• vyměnitelné spínače
    • odnímatelný kabel
    • 2 m opletený kabel
    • 1 m gumový kabel
    • Aura RGB

Skvělá ergonomie (pro pravou ruku), opravdu přesný senzor. Dobrý software na nastavení myšky.

• AURA podsvícení
    • ASUS kvalita a celkový design
    • Dostatečně velká i na moje medvědí tlapy
    • Snad jen že postranní tlačítka by mohla být umístěna více vpředu, takhle musím trochu kroutit palcem

• Pohodlnost a promakanost
    • Podpora ASUS Aura podsvícení
    • Možnost jednoduše vyměnit switche
    • Opravdu vysoký maximální DPI
    • Musíš zajít do obchodu nebo počkat než ti ji dovezou

Kdysi jsem koukal na Gladius jedničku, ale nakonec to muselo počkat. Když se teďkom objevila druhá vylepšena verze, tak už jsem neodolal.

Oproti jedničce hlavně dostala kompletní podsvícení s podporou ROG ekosystému Aura, konečně si můžeš vybrat vlastní barvu a synchronizovat všechny hračky na stole. Obecně vzhledově, asi snad ani nemusím psát, to vidíš sám, je to kráska. Osobně si docela potrpím, aby to na čem hraju vypadalo k světu ;) Faktem ale je, že už ti mužů rád potvrdit, že i když pomineš vzhled, tak pod kapotou to není žádný ořezávátko, ale herní bestie. Hraju hlavně rychlejší střílečky, občas strategie, a úplně super. Příjemně, po teroru s předchozí obyčejnou myškou, mě překvapil vymakanej tvar, pogumovani, umístění tlačítek atd. - prostě kouzelná pohodlnost. Někomu kdo často cestuje se asi bude hodit i odpojitelnej kablík, v krabičce jsou dokonce dva (jeden opletenej) a jsou schovaný v pěkným pytlíku (to jsou takový ty detaily kdy jsem si uvědomil, že se fakt jedná o luxusního hlodavce). No a nakonec s myškou funguje nejnovější ROG Armoury prográmek. Můžeš si nastavit kupu profilů a až šílenejch 12tis DPI, potom přepínaš už jenom jednoduše tlačítkem za kolečkem. Což mi připomíná, že všechny tlačítka působí tak jinak, v dobrým slova smyslu, víc mechanicky s výrazným zvukem kliknutí (na krabičce píšou o japonských omron spínačích). Prostě oproti obyč myšce docela znatelně lepší pocit z každýho kliku. Kdybys dokonce chtěl, tak ty spínače jdou fakt jednoduše vyměnit (opět v krabičce je dvojice spínačů s jinačím tvrdším pocitem kliku).

No nic, už tak jsem se tu docela rozepsal, nebudu tě zdržovat. Pokud o Gladiusce uvažuješ a dokonce ses dočetl až sem, určitě neváhej a objednávej. Rád ti ji doporučím, přeju příjemnej gaming!

• DPI tlačítko je pryč
    • Super ergonomická
    • Příjemná váha
    • RGB a Asus Armoury
    • Odjímatelný USB kabel a ochranný obal
    • Sortiment doplňků (Omron switche, kovová samolepka, náhradní kabel)
    • Coilwhine - pískání, i když méně hlasité oproti Gladius II
    • Težko vyndavají gumové kryty šroubků

Je vidět, že ASUS se stále snaží posunout produktovnou řadu Gladius správným směrem. Vrací se nám ergonomický design první Gladiusky spolu s nádherným RGB podsvícením z verze druhé. Pro mě je velmi pozitivní změnou odebrání DPI shift bočního tlačítka pro větší pohodlý a lepší palm grip. Při bližším poslechu myši je tzv. ,,coilwhine" (píškání) u RGB podsvícení značně menší na maximální svítivost a není skoro slyšet z větší vzdálenosti. Původní switche mají navíc rozdílnou zvukovou vazbu (click) na levém a pravém tlačítku.

Pokud se chceme podívat pod pokličku, musíme se trochu poprat s gumovými kryty šroubků. Doporučuji použít malý plochý šroubovák. Po odendání krytu můžeme vyměni omron switche, kde přibalené šedivé mají mnohem větší citlivost a jsou velmi dobré pro hráče zejména FPS her.

V softwarovém provedení je pro mě velké plus eliminování ghost-key. Původní verze Gladius II totiž často nezvládala rollover (více tlačítek najednou) a často se stávalo, že se softwarově zaseklo tlačítko a neustále se spouštělo. U této myši jsem se s tím nesetkla.
    Myš dále dobře funguje na většině povrchu díky optickému snímači. Oproti laserovým myším hlavně funguje na hladkém a lesklém povrchu kancelářských stolů.