Recenze ASUS ROG Gladius II Origin 90MP00U1-B0UA00

• Pohodlnost a promakanost
  • Podpora ASUS Aura podsvícení
  • Možnost jednoduše vyměnit switche
  • Opravdu vysoký maximální DPI
  • Musíš zajít do obchodu nebo počkat než ti ji dovezou

Kdysi jsem koukal na Gladius jedničku, ale nakonec to muselo počkat. Když se teďkom objevila druhá vylepšena verze, tak už jsem neodolal.

Oproti jedničce hlavně dostala kompletní podsvícení s podporou ROG ekosystému Aura, konečně si můžeš vybrat vlastní barvu a synchronizovat všechny hračky na stole. Obecně vzhledově, asi snad ani nemusím psát, to vidíš sám, je to kráska. Osobně si docela potrpím, aby to na čem hraju vypadalo k světu ;) Faktem ale je, že už ti mužů rád potvrdit, že i když pomineš vzhled, tak pod kapotou to není žádný ořezávátko, ale herní bestie. Hraju hlavně rychlejší střílečky, občas strategie, a úplně super. Příjemně, po teroru s předchozí obyčejnou myškou, mě překvapil vymakanej tvar, pogumovani, umístění tlačítek atd. - prostě kouzelná pohodlnost. Někomu kdo často cestuje se asi bude hodit i odpojitelnej kablík, v krabičce jsou dokonce dva (jeden opletenej) a jsou schovaný v pěkným pytlíku (to jsou takový ty detaily kdy jsem si uvědomil, že se fakt jedná o luxusního hlodavce). No a nakonec s myškou funguje nejnovější ROG Armoury prográmek. Můžeš si nastavit kupu profilů a až šílenejch 12tis DPI, potom přepínaš už jenom jednoduše tlačítkem za kolečkem. Což mi připomíná, že všechny tlačítka působí tak jinak, v dobrým slova smyslu, víc mechanicky s výrazným zvukem kliknutí (na krabičce píšou o japonských omron spínačích). Prostě oproti obyč myšce docela znatelně lepší pocit z každýho kliku. Kdybys dokonce chtěl, tak ty spínače jdou fakt jednoduše vyměnit (opět v krabičce je dvojice spínačů s jinačím tvrdším pocitem kliku).

No nic, už tak jsem se tu docela rozepsal, nebudu tě zdržovat. Pokud o Gladiusce uvažuješ a dokonce ses dočetl až sem, určitě neváhej a objednávej. Rád ti ji doporučím, přeju příjemnej gaming!

Jsem: Běžný uživatel
Přesnost myši: Velmi přesná
Výdrž baterie v myši při každodenním používání: Více jak tři měsice
Délka kabelu: Tak akorát
Myš je: Akorát do ruky (krásně sedí)
Fanda Ryky Špirakus
Fanda Ryky Špirakus

Přidáno: 20. června 2018

• DPI tlačítko je pryč
  • Super ergonomická
  • Příjemná váha
  • RGB a Asus Armoury
  • Odjímatelný USB kabel a ochranný obal
  • Sortiment doplňků (Omron switche, kovová samolepka, náhradní kabel)
  • Coilwhine - pískání, i když méně hlasité oproti Gladius II
  • Težko vyndavají gumové kryty šroubků

Je vidět, že ASUS se stále snaží posunout produktovnou řadu Gladius správným směrem. Vrací se nám ergonomický design první Gladiusky spolu s nádherným RGB podsvícením z verze druhé. Pro mě je velmi pozitivní změnou odebrání DPI shift bočního tlačítka pro větší pohodlý a lepší palm grip. Při bližším poslechu myši je tzv. ,,coilwhine" (píškání) u RGB podsvícení značně menší na maximální svítivost a není skoro slyšet z větší vzdálenosti. Původní switche mají navíc rozdílnou zvukovou vazbu (click) na levém a pravém tlačítku.

Pokud se chceme podívat pod pokličku, musíme se trochu poprat s gumovými kryty šroubků. Doporučuji použít malý plochý šroubovák. Po odendání krytu můžeme vyměni omron switche, kde přibalené šedivé mají mnohem větší citlivost a jsou velmi dobré pro hráče zejména FPS her.

V softwarovém provedení je pro mě velké plus eliminování ghost-key. Původní verze Gladius II totiž často nezvládala rollover (více tlačítek najednou) a často se stávalo, že se softwarově zaseklo tlačítko a neustále se spouštělo. U této myši jsem se s tím nesetkla.
Myš dále dobře funguje na většině povrchu díky optickému snímači. Oproti laserovým myším hlavně funguje na hladkém a lesklém povrchu kancelářských stolů.

Jsem: Herní maniak
Přesnost myši: Velmi přesná
Délka kabelu: Tak akorát
Myš je: Akorát do ruky (krásně sedí)