Defender Redragon Mammoth 70242

Typ snímání
laserové
Optické rozlišení
16000 dpi

Laserová herní myš Redragon Mammoth 16400 dpi.

Specifikace:

• Rozhraní: USB
  • Typ snímače: Laserový (Avago High Speed)
  • Počet tlačítek: 10
  • Citlivost: 50-16400 dpi
  • Polling Rate: 1000 Hz
  • Frekvence zpracování snímků: 12000 snímků/sec.
  • Rychlost IPS: 150 in/sec.
  • Maximální zrychlení: 30G
  • Délka kabelu: 1,8 m
  • Kompatibilita: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
  • Osobní vlastnosti: barevné LED podsvícení, výměnná závaží

• Cena, ergonomie, povrch, počet tlačítek, rozpětí citlivosti myši, závaží, kluzáčky, velké množství možností podsvícení, pozlacený konektor, jednoduché ovladače
    • hlasitější klikání, plastikový zápach nějakou dobu po rozbalení

Myš jsem si vybral po detailním průzkumu nabídek eshopů, jelikož mě nakonec zaujala nejvíce tím, co nabízí a kolik peněz za to obchody chtějí. Jedná se o luxusně vypadající myš s perfektně propracovanou ergonomií, díky které padne velice pohodlně do celé dlaně. Po rozbalení mě plesknul přes nos silný plastikový zápach, který se na myši držel zhruba 2 týdny a byla jím následně cítit i ruka. Po této době používání ovšem nepříjemný zápach odezněl. Laserový senzor mi nepřijde tak kvalitní jako u mé předchozí myši (Trust gxt 33), jelikož na mé tvrdé podložce (Roccat Alumic) ojediněle vynechává. Po přečištění povrchu je to v pořádku, což jsem u předchozí myši nemusel dělat vůbec. Na mé měkké podložce (Mad Catz Cyborg) nereaguje vůbec, ale tu jsem záměrně kupoval na optický senzor mé bezdrátové myši. Čili se může stát, že budete nuceni si k myši nakonec sehnat i odpovídající podložku. Také se nevyhnete zaregistrování hlasitého klikání hlavních tlačítek, které mně osobně nijak nevadí a neruší mě, byť od předchozí myši jsem byl zvyklý na tiché klikání. Počet tlačítek je pro mě naprosto ideální, abych se ještě neztrácel v tom, co vlastně mačkám a zároveň měl víc možností na makrování, než u v této cenové relaci běžného provedení. Kolečko na myši je oproti mé staré myši skvělé, příjemně se s ním scrolluje a dobře reaguje (nemá čtyř směrný scrolling). Podsvícení na myši si můžete vybrat v podstatě jakékoliv díky možnosti výběru barvy na paletě všech barev a odstínů. Myš svítí stejně celobarevně jen v případě výběru základních barev myši (červená, zelená, modrá, fialová, žlutá), jakmile zvolíte jiný odstín na paletě, touto barvou svítí jen logo. Kolečko svítí žlutě a 2 tlačítka uprostřed myši svítí myslím modře. Červený pruh uprostřed myši zůstává červeným, není nijak podsvícený. V každém případě já to nijak neprožívám, jelikož myš držím celou dobu v pazouře, že... A jak světélkuje ve stavu nečinnosti je mi fakt jedno. S vypnutím počítače se automaticky vypne i podsvícení myši. Co se týče ovladačů k myši s programem pro nastavení, přibalené cd obsahuje ovladače max na windows 8. Proto ti, kteří mají windows 10, si blahobytně mohou odpustit otevírání cd mechaniky a modlení se za její funkčnost po dlouhém nepoužívání a prostě si vygůglujou drivery této myši pro windows 10. Program pro nastavení myši je příjemně jednoduchý, bez bambiliónu zbytečných nastavení. V tomto nastavení jednoduše vše pochopíte a nastavíte dle libosti. Možnosti rozpětí citlivosti myši jsou luxusní a skutečně si můžete nastavit citlivost až těch 16 tisíc dpi, ale upřímně takovýho šílence bych chtěl vidět. Já jsem spokojen při 8000, což stejně myši v této cenové relaci zdaleka neposkytují, proto vřelé díky této myši. Konektor myši je pozlacený, což je vždycky plus, stejně jako opletený kabel.
    Koupi této myši tedy vřele doporučuji, jelikož jsem skutečně nenašel za uváděnou cenu lepší kousek a investice je to dle mého názoru maximálně výhodná. Co ji znevýhodní je pouze případ, kdy budete nuceni pořizovat novou podložku, což už je ale dnes podle mě běžný problém. Takže na to si dejte pozor a případně využijte možnosti vrácení do 14 dnů. Jinak přeju příjemné ajťácké zážitky s tímto suprovým kouskem!

• , zakoupeno v CZC.cz