E-Blue Mechanical EMS656 EMS656BKUS-IU

• doubleclick tlačítko
    • pro běžnou kancelářskou práci je těžká a hůře se s ní manipuluje

celkově odpovídá ceně

(značka)

Ďakujeme za odporúčanie a hodnotenie nášho produktu. Prajeme pekný deň, E-Blue CZ&SK #cometoplay

Typ zařízení
Počet tlačítek
Optické rozlišení
4800 dpi

Herní myš EMS656

Optická herní myš EMS656 má pogumovaný povrch, aby byla příjemná na dotek a ruka po myši neklouzala. Neotřelý design podtrhují barevně podsvícené prvky. Myš je ergonomicky tvarována pro praváky a přináší oporu pro palec i malíček, abyste necítili únavu ani při dlouhých hodinách hraní. Tlačítko pro střelbu umožňuje rychle zneškodnit všechny nepřátele.

Pro praváky

Myš je ergonomicky designována pro praváky. Tvar myši je upraven tak, aby poskytovala maximálně pohodlný úchop a přinášela uživateli stabilní a hladký pohyb.

Podsvícení

Myš má 6 barev podsvícení v závislosti na velikosti DPI. 600 DPI - tmavě modré 800 DPI - světle modré 1200 DPI - zelené 1600 DPI - žluté 2400 DPI - růžové 3200 DPI - červené

Přes software lze nastavit hodnotu DPI až na 4800.

Programovatelná nastavení

Díky jednoduchému softwaru (ke stažení na stránkách www.e-blue.cz) si můžete nastavit libovolnou hodnotu DPI v rozmezí 200 - 4800, barvu podsvícení pro jednotlivá rozlišení (6 přednastavených barev), odezvu v rozmezí 125 - 1000 Hz.

Kvalitní mikrospínače

Mikrospínače obsažené v myši EMS656 zajistí životnost až 10 milionů kliknutí. To Vám umožní zvládnout každou bitvu.

Odstíněný opletený kabel

Odstíněný opletený kabel s E-Blue USB konektorem zaručuje odolnost a hladký přenos dat bez nežádoucího rušení.

Kluzné plošky

Kluzné plošky na spodní straně myši umožní plynulý a hladký pohyb myši po podložce.

Specifikace

• DPI: 600/800/1200/1600/2400/3200 (přes software až 4800)
  • odezva: 125 Hz (přes software až 1000 Hz)
  • počet tlačítek: 7
  • životnost tlačítek: 10 mil.
  • frame rate: 6000 FPS

• Plnohodnotné funkce
    • Horší přesnost senzoru
    • Tuhé spínače
    • Vyšší zdvih snímání

Z nabídky E-BLUE mě na první pohled zaujala Mechanical EMS656 díky svým kompaktním rozměrům a na první pohled vyhovující ergonomii, rozhodl jsem se tedy, ji otestovat.

Obsah balení
    Běžně balení moc nerozebírám, ale E-BLUE si v tomto případě zaslouží zmínku o dost záhadném hlavolamu v podobě plastu, který drží myš připnutou ke krabici. Musím říci, že mi trvalo pár minut, než jsem to rozluštil. Poté, co se budete cítit jako génius, budete moci pracovat s myší EMS656 a stručným manuálem.

Zkušenosti z používání
    Myš jsem používal více jak dva týdny při běžném používání počítače a samozřejmě hraní her. Musím říci, že to nebyla zrovna jednoduchá změna, protože jsem zvyklý na myši s opravdu vymazlenými senzory, což bohužel není jedna z vlastností EMS656. Právě se senzorem mám asi největší problém, protože jsem měl celou dobu pocit, že jsem to já, kdo musí myš přesvědčit o tom, že jsem solidní hráč FPS her, kdežto v ideálním případě by právě myš měla podtrhnout vaše reakce a cit. Senzor není ani zdaleka tak přesný, jak bych potřeboval a na 144Hz monitoru v plynulém pohybu pozoruji lehce trhavý pohyb, což někomu může připadat jako stuttering. Zmíním i poměrně vysoký zdvih, ve kterém senzor stále reaguje na pohyb, což může nejednoho hráče překvapit.
    Ergonomií a rozměry mi myš doslova padne ruky, akorát celý pocit držení lehce narušuje sice matný ale nijak texturovaný plast, což má za následek klouzání prstu hlavně v oblasti malíčku. Na druhou stranu se plast jeví jako pevný a celá konstrukce nikde nevrže a celkově ve mě budí pozitivní dojem až na ostřejší hrany na konci levého a pravého tlačítka.
    Důležitým aspektem myši jsou i spínače, jenž má EMS656 velice tuhé a pocitově na mě působí 2x tvrdší než např. spínače Omron. Výrobce uvádí životnost spínačů na 10 milionů kliknutí. Pravým opakem spínačů je kolečko, které je velice citlivé a musíte si dát opravdu pozor, abyste ve hře z kapsy nevytáhli nůž místo pistole, když zrovna vystřílíte zásobník v samopalu, protože přeskočit místo o jednu pozici o dvě, je velice snadné.
    Z možností nastavení myš rozhodně nezklame a pro běžného hráče nabídne vše potřebné jako např. dedikované tlačítko pro změnu DPI s možností úpravy profilů v ovladači nebo pěkné RGB podsvícení. O veškerý komfort se postará jednoduchý a funkční ovladač.

Závěr
    Ač recenze může působit dost kritická, je třeba zohlednit cenu myši, která se pohybuje okolo 400Kč, kde se s podobnými vlastnostmi musí počítat. E-BLUE se horší senzor a tuhé spínače podařilo vykompenzovat kvalitní konstrukcí, perfektní ergonomií a velice dobře zvládnutým podsvícením. EMS656 určitě není pro náročnější hráče, kteří potřebují, pokud možno, co nejlepší vybavení a samozřejmě tomu neodpovídá ani cena.

(značka)

• Dobrá konstrukce a příjemný úchop
    • Pěkný vzhled a podsvícení
    • Přehledný a funkční software
    • Snímač a kvalita tlačítek odpovídá cenové kategorii

Měl jsem možnost otestovat tuto levnější myš od společnosti E-Blue, která se v době recenze prodávala za pouhých 409Kč. To může být zajímavá výzva pro začínající hráče, kteří nechtějí utrácet větší sumy za periferie a přitom by rádi stylově vypadající podsvícený model. Právě na to se E-Blue zaměřuje.

Myš je dodávána v atypické krabici, disponuje optickým snímačem s citlivostí až 3200 DPI. Váha je cca 145g, což ji řadí mezi středně těžké. Osobně mi trochu větší váha u myší vyhovuje. Ergonomie je určena pro praváky, úchop myši je celkem příjemný a ideální spíše pro menší nebo středně velkou ruku. Kromě klasických tlačítek zde máme navíc tlačítko pro střelbu, přepínání citlivosti a 2 programovatelná boční. Pro palec je určený boční výstupek, takže ani nevadí absence pogumování boků. Kabel je opletený a dostatečně dlouhý.

Myš jsem otestoval při herní i pracovní činnosti. Zde se dalo očekávat, že se nízká cena někde projevit musí a také se tak stalo. Snímač nepatří k nejpřesnějším, myš má tendenci ustřelovat, takže na přesnější práci moc vhodná není. Ve hrách je to již lepší, zde byl dojem dobrý a neměl jsem pocit nějakého většího omezení. Boční tlačítka nejsou ideálně umístěna a zejména to zadní je pro palec špatně dostupné, takže reálně se dá využit jen jedno. Tlačítko pro střelbu je pak zajímavé zpestření, kdy si můžete nastavit citlivost a rychlost střelby, což najde uplatnění zejména v akčních hrách.

K nastavení myši je možné stáhnout ovládací software ze stránek výrobce. Ten je přehledný a graficky povedený. Zde si můžete nastavit vše od přidělení funkce na jednotlivá tlačítka, přes citlivost nebo barevné podsvícení. Vzhledově je myš atraktivní a je možno zvolit cyklické střídání barev, které se dá uložit na jednotlivé profily. Také lze podsvícení úplně vypnout, nebo nastavit jen statickou barvu.

Celkově jsem byl zvědavý, jak tato levná myš obstojí a v dané cenové kategorii si nevede vůbec špatně. Dobrá konstrukce, pěkný vzhled, solidní ergonomie. Od snímače nebo použitých spínačů se nedali čekat zázraky a museli bychom jít cenově na dvojnásobek, abychom obdrželi znatelně kvalitnější produkt. To už může být u plno lidí problém. V dané kategorii ale může tato myš pozitivně zaujmout a uspokojit hráče nejen vzhledem.