Recenze Evoluent VM4R

Ověřené recenze Evoluent VM4R

Jaroslav Šustr

Přidáno: 2. srpna 2017

• méně bolí ruka
  • Člověk potřebuje nějaký čas na zvládnutí ovládání, mě to trvalo cca 1 den. Přesnost ovládání je trochu nižší než u klasické myši, ale to se dalo očekávat.

Ověřený zákazník ErgoProduct

JM

Přidáno: 7. března 2017

Zakoupeno v ErgoProduct

• Dělá se i pro velkou ruku

Plná spokojenost

Přidáno: 11. března 2016

Zakoupeno v AB COM CZECH

Skvělá věc. Sice dost drahá myš, ale okamžitě ustaly problémy s bolestmi v zápěstí.

ivanka

Přidáno: 5. dubna 2015

• kvalitní, splnilo očekávání

vše ok

Přesnost myši: Velmi přesná
Výdrž baterie v myši při každodenním používání: Jeden až tři měsíce
Ověřený zákazník ErgoProduct

Přidáno: 10. července 2014

Zakoupeno v ErgoProduct

• lehká myš
  • pěkný design
  • příjemné plasty na dotek
  • počáteční nezvyk

Pro běžnou práci rozhodně doporučuji. Pro hardcore pracovní nasazení ~10h přesného (cad/3d) klikání mi přijde, že myš vyžaduje i kvalitní ergonomii celkového posedu. V současnosti střídám jak klasickou myš , tak vm4r což se mi jeví jako vhodná úleva od jednostranného zatížení tou či onou myší.

Přidáno: 14. ledna 2014

• Opravdu ergonomická.
  • Pomáhá při bolestech zápěstí.
  • Modře podsvícené logo může působit rušivě v temnějších prostředích.
  • Není vhodná pro činnosti, kde je nutná přesnost pohybů (grafika, hraní akčních her).

Klasické myši mi způsobovaly bolest a napětí v zápěstí, kterých mě tato myš zcela zbavila. Její používání je velmi komfortní a osobně cítím, že mé zápěstí při jejím používání netrpí.

Bál jsem se, že mi bude trvat dlouho, než se s myší naučím pracovat, ale používání je tak přirozené, že jsem si zvykl už po pár hodinách.

V současné době používám myš v práci i doma pro jednoduché činnosti jako práci s internet browserem či editace dokumentů. Pro hraní her se ale stále vrací k myši klasické, protože pohyb zápěstím je více přesný než pohyb celou rukou, který ergonomická myš vyžaduje.

Cena je vlemi vysoká, ale dle mé zkušenosti se tahle investice do zdraví rozhodně vyplatí.

Přesnost myši: Nedostatečná

Přidáno: 29. listopadu 2013

Zakoupeno v TipHardware.cz

• jedna z mála vertikálních myší a dostatečně velká do ruky (vowpen myš je malá pro mužskou ruku)
  • ještě pohodlnější a přesnější než první verze, kterou jsem mnoho let používal

Rozhodně doporučuji vertikální myš a prostřídávat pravou a levou ruku. Velmi mi to ulevilo od napětí a bolesti v ukazováčku, předloktí, v rameni a zádových svalech mezi lopatkou a páteří.

Tomas Hruby

Přidáno: 12. září 2013

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Vyborna ergonomicka mys, jedna z mala.
  • Oproti trackballum logitech je porad jeste dratova (usb)!
  • Umoznuje nastavit presnost (citlivost), a pamatuje si ji po vypnuti!
  • Cena - co dela mys ktera je postavena na stranu 10x drazsi nez normalni mys? Nedostatek uzivatelu?

Pokud trpite RSI z kazdodenni prace u pocitace (nebo mu chcete predejit), pak je to nedocenitelna pomucka.

Zbytek otazek v dotazniku je nesmyslnych. Napriklad "Jsem :" nema rozumnou odpoved pokud je clovek profesional, programator. Mys je USB, nema baterie, tedy ptat se na jejich vydrz je nesmysl.

Přidáno: 30. srpna 2013

Zakoupeno v TipHardware.cz

Produkt jsem kupovala kvůli problémům se šlachami a svaly na rukou. S touto myší se problémy zlepšily.

Jsem: Amatér