Kensington K72327EU

Počet tlačítek

• , zakoupeno v Alza.cz

nebolí mě karpál

• , zakoupeno v AB COM CZECH

Ideální pro určité aplikace a určité uživatele.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

trackball nahradil klasickou myš při potížích se zápěstím a prsty ruky, během dvou dnů jsem zvládnul ovládání kuličky, velká úleva bolestí ruky prakticky okamžitě.

Typ zařízení
trackbally
Typ snímání
optické
Přenos signálu
kabelové
Počet tlačítek

Pomocí kuličky uskutečníte nyní vše. Ovládání vašeho počítače se stane plynulejší, rychlejší a jednodušší s Kensington SlimBlade™ Trackball. Zvolte navigační režim pro ovládání kurzoru a rolování. Mediální režim slouží k ovládání hlasitosti, přehrávání/pauza, zastavení a posun vzad/vpřed, v režimu přiblížení/oddálení a náhled. To vše vám umožní kulička, kompletní ovládání pomocí vašich konečků prstů.

• , zakoupeno v Alza.cz

nebolí mě karpál

• Pěkná povrchová úprava
    • Hladký chod kuličky
    • Velmi příjemné cvakání při točení kuličkou (scrollování)
    • Design
    • Nízká cena
    • Bezproblémů funguje na Linuxu
    • Po delším používání chytám křeče do ruky
    • K tracballu není přiložená žádná podložka zápěstí
    • Kensington neprodává kompatibilní podložky

Díky tomu, že kulička je vcelku značně vystouplá nad povrchem, musím mít při používání nadzvednutou celou dlaň. Díky tomu do ní po pár hodinách dostávám křeče. Mám spíše menší ruku, přítelkyni trackball vyhovuje, a dlaň má při používání položenou na celé ploše trackballu. Při podložení zápěstí gelovou podložkou dojde k zlepšení, ale doba, než začne být používání nepříjemné se prodlouží jen o třetinu.
    Tento problém je zmiňován i ve velké části recenzí od trackballových nadšenců.
    Trackball má dobrou kvalitu dílenského zpracování, působí moderně a luxusně.
    Tlačítka jsou docela hlučná, ale po pár týdnech používání se stiší a fungují spolehlivě.
    Kulička jde snadno vyjmout a vyčistit.
    Při točení kuličkou dochází ke scrollování stránky, zajímavá funkce, kterou na jiných trackballech nenajdete. Posun je doprovázen cvakáním (zajišťuje sw v trackballu). Zvuk je to velice líbivý. :)
    V porobníní s trackballem Orbit je mnohem kvalitněji zpracovaný. Orbit mi však seděl v ruce lépe. Zase na něm však přestalo spolehlivě fungovat nejčastěji používané tlačítko.
    Slimblade bych klidně doporučil, ale je nutné jej pár dní vyzkoušet, a zjístit jestli je kompatibilní s vaší rukou. Já jsem měl smůlu. Domnívám se, že jeho používání bude pro někoho s menší rukou v pohodě. Domnívám se, že cena odpovídá kvalitě. Slimblade zůstane přítelkyni, pro sebe mám vyhlídnutý X-keys L-Trac. Bude jej sice nutné objednat ze zahraničí, a stojí 2x tolik, ale pracovní nástroje by měly být kvalitní. :)

• , zakoupeno v AB COM CZECH

Ideální pro určité aplikace a určité uživatele.

alternative k myši, pomáhá od bolesti v zápěstí

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• , zakoupeno v OK Computers

koupil jsem co jsem potřeboval