Mionix Avior 7000 AVIOR-7000

kabelové
    Počet tlačítek
    Optické rozlišení
    7000 dpi

Velká změna oproti Naosu 7000 je ve tvaru myši. Ten je tentokrát perfektně symetrický, připomíná klasické myši dávných dob, což neznamená nic špatného, ba naopak – pro někoho, kdo je zvyklý na tento styl to může být příležitost pro obnovu svého vybavení. Typově se jedná o lehce větší G100s. Symetrický tvar ubírá na celkové ergonomii, ale přináší velké plus, a to je možnost používat myš v levé ruce. Velikost myši a její tvarování ji předurčují pro držení pomocí konců prstů, nebo kombinaci, respektive i dlaní, ale to jen pro menší ruku. Čím je myš také typická, je vyšší přední část – tlačítka jsou umístěna poměrně vysoko, sklon myši není velký. Z hlediska designu je na tom Avior velmi podobně jako Naos, Jednoduché tmavé schéma je doplněno podsvícením kolečka a loga. Co je z hlediska ergonomie velmi důležité pro řadu hráčů, je i hmotnost myši. Ta je pocitově velmi nízká, což je správně. Nejsou zde žádné systémy přidávání závaží.

Kromě přenosu pohybu jedna ku jedné nabízí škálováním DPI až do 7000, optické snímání povrchu s technologií analýzy povrchu SQAT a maximální rychlost snímání 5,45 m/s – 215 IPS.

• vzhled
      • povrch
      • kabel
      • bezchybný senzor
      • analýza kvality herního povrchu

Potřeboval jsem novou herní myš a proč nezkusit tohoto Švédského výrobce. V krabici jsem našel pouze myš, což mi nevadí, stejně zbytek většinou vezmu a včetně krabice vyhodím. Ještě před připojením myši jsem si všiml extrémně pružného, opleteného kabelu s pozlaceným konetorem. Myš vypadá na první pohled velice jednoduše, nicméně všechno, co potřebuji, má. Myš držím většinou konci prstů a na to je myš úpůně ideální. Jak levé, tak pravé tlačítko myši jsou dostatečně velké a stisk má odpor, který mi vyhovuje. Tlačítka lze plně programovat, já používám tlačítka nahoře na myši pro změnu citlivosti DPI. Povrch myši je až sametově hebký a příjemný. Senzoru myši bych rozhodně nic nevytýkal. Software jsem si stáhnul ze stránek výrobce, a pak nastavil podsvícení, tlačítka i senzor, vše disponuje poměrně vysokým počtem možností nastavení. Myš disponuje nástrojem pro analýzu kvality podložky, díky čemuž můžete vybrat tu nejideálnější. Celkově jsem s myší spokojen a rozhodně nelituji toho, že jsem si ji koupil.