Nexus SM-9000B Silent Mouse

bezdrátové
Počet tlačítek

• Tichá myš
    • Nefungovala

Bohužel jsem neměla možnost ji vyzkoušet. Mnou zakoupená myš byla nefunkční. A další už se nedala sehnat.
    Po reklamaci vyměněna za jinou, jiné značky.

• • o poznání tišší myš, než je běžné
    • • příjemně se drží

• Splnilo přesně mé očekávání
    • Trochu vyší cena.

Myš je dostatečně tichá a to byl důvod nákupu.Doporučuji.

Typ snímání
laserové
Přenos signálu
bezdrátové
Počet tlačítek

Myš od firmy NEXUS s patentovanou technoligií SILENT spínačů. Díky tento tlačítkům se o poznání sníží hluk vydávaný při stisku.

• Beztrátová technologie 2,4Ghz
  • Rozlišení 1600 DPI
  • Laserový senzor
  • Nano přijímač
  • 39 obousměrných kanálů
  • Dosah 6 - 10m
  • 3 tlačítka
  • Automatické přecházení do režimu spánku
  • Napájení 2x AAA (součástí balení)
  • Rozměry 10,2 x 5,9 x 3,6 mm (D x Š x V)

• Nádherně tichá, pokud někdo shání z tohoto důvodu, tak doporučuji.
    • Zpracování a materiály nejsou tak kvalitní jako u jiných značek (Logitech, Microsoft atp.) s cenou nad 500,-. Plasty jsou tenké, nicméně funkčnosti to nijak neubírá.
    • Je poznat, že to je "čína". Bohužel u žádného výrobce jsem nenarazil na tichý neklikací chod za rozumné peníze (do cca 1.500,-).

Pokud někdo shání tichou myš, tak velmi doporučuji.

• Tichá myš
    • Nefungovala

Po reklamaci vyměněna za jinou, jiné značky.

• • o poznání tišší myš, než je běžné
    • • příjemně se drží

• Splnilo přesně mé očekávání
    • Trochu vyší cena.

Myš je dostatečně tichá a to byl důvod nákupu.Doporučuji.

• Opravdu tichý chod tlačítek
    • Vhodná pro praváky i leváky
    • Výborná myš jak ke stolnímu PC, tak i k notebooku
    • Výdrž baterie
    • Vypadávání baterie
    • Nekvalitní zpracování prostoru pro baterky

Myš jsem chtěl hlavně proto, že při klikání vydává nepozorovatelný zvuk oproti běžným myším.
    Myš mi vydržela asi 5 týdnů, po měsíci jsem musel vyměnit baterie, pátý týden bohužel vypověděla službu, začalo se to projevovat velmi sekaným pohybem myší a pak odešla úplně. Vysílač jsem musel mít metr od myši, jinak byly pohyby velmi nepřesné, při delší neaktivitě PC jsem musel zmáčknout jakékoliv tlačítko, aby se myš vůbec probrala a mohl dál pokračovat v práci. Koupil jsem si obyčejnou drátovou myš Gigabyte GM-M6580 a jsem spokojený, od Nexusu a vůbec žádnou bezdrátovou myš si už nikdy víc.

• Výrazně tišší klik než klasické myši.
    • Menší rozměry. Slabý přijímač.

Myš sice nevydává klasický zvuk kliknutí, ale i tak to při stisku tlačítla slabě "lupne". Při práci v noci to nelze nevnímat.
    Pokud máte PC u stolu, zapomeňte na to, že se obejdete bez prodlužovacého USB kabelu a přijímač umístíte někam do USB portu vzadu. Přijímač musí být max. pár desítek cm od myši, jinak je pohyb trhaný.

• , zakoupeno v Alza.cz

• tiché kliknutí tlačítek
    • měkké pravé tlačítko, častěji dochází k nechtěnému kliknutí

tichá tlačítka, přesné zaměření, příjemný design

• naprosto tichá
    • dobrá ergonomie

Měl jsem strach z velikosti, protože mám rád větší a více vyklenuté myši. Používám ji cca dva měsíce a zvykl jsem si na ní velmi rychle. Odpor při stisku tlačítek a kolečka je naprosto srovnatelný s konkurencí. Super je, že nevydává žádný zvuk a neruším tím okolí při práci v noci.

• pro někoho velikost
    • senzor, práce na površích
    • tichý stisk tlačítek a práce s kolečkem
    • triviální instalace
    • tuhé kolečko
    • pro někoho velikost

Velikostně není špatná, spíše k notebooku. Na nízkou hlasitost stiknu se dá lehko zvyknout, velice příjemný stisk. Je symetrická, takže lze použít i pro leváky. Lépe si vede na podložce, ale ani na neleštěném dřevě se neztratí, senzor funguje velice spolehlivě. Připojení je také bez problému, téměř ihned po zasunutí adaptéru myš reaguje, není závislá na žádných ovladačích. Jediná výtka směřuje ale ke kolečku. povrch není špatný (pogumování), ale jeho stisk chce dost síly a vzhledem k velikosti myši se nemá kam uživatel upřít při stisku (obyčejně otevírání odkazu na pozadí).
    Zatím po dvou týdnech nijak nevrže a vzhledem k bytelnosti ani nezačne. Adaptér lze uschovat pro transport v myši (hodil by se v balení pytlíček nebo podobná taštička.