Roccat Kova ROC-11-502

Přenos signálu
kabelové
Herní myš

• , zakoupeno v Electro World

Dobrá myš i pro leváka se spoustou tlačítek tak možnost nahradit některá tlačítka na klávesnici třeba ve hrách. Také pro někoho možnost různého nastavení i podsvícení.

• , zakoupeno v PlayGoSmart.cz

• ergonomika
    • možnosti
    • podsvícení
    • funkce
    • přizpůsobitelnost

Skvělá myš, sice není z nejlevnějších, ale za tu cenu opravdu stojí a své volby nelituji.

Typ snímání
optické
Přenos signálu
kabelové
Herní myš

Ostře řezané křivky napovídají o surovém výkonu pro hraní. Silný důraz na ergonomie vyústil v tento agresivní design, který univerzálně vyhoví intuitivnímu ovládání praváků i leváků. Zcela nová Kova vychází z odkazu svého oblíbeného předchůdce Kova Plus, ale přidává vychytávky v podobě více tlačítek či zvýšení rozlišení až na 7 000 DPI. Klíčové vlastnosti Agresivní a zároveň ergonomický design (i pro leváky) Reflexní rozložení 12 programovatelných tlačítek (22 funkcí s Easy-Shift) Vysoká citlivost na jemné pohyby (3 500 DPI) Možnost zdvojnásobit standardní rozlišení (7 000 DPI) Volitelné podsvícení v 16,8 mil. odstínů Vlastní paměť pro uložení série maker Funkce pro každou situaci Nápadně vybočující lemování efektivně přidává tlačítka pro nejčastěji používané funkce, která tak budete mít opravdu při ruce. Reflexní rozložení hned 12 tlačítek poskytuje hráči mohutný arzenál příkazů pro hardcore hráče, kteří mají vážný přístup k hraní her. Zvolte jedno z tlačítek pro funkci Easy-Shift a zdvojnásobte připravený arzenál až na 22 různých příkazů do her. Skryto zraku Atletickým srdcem myši je snímač Pro-Optic R6, jenž snímá podklad s rozlišovací schopností 3500 DPI. Potřebujete momentálně vetší citlivost? V režimu Overdrive dostane ze senzoru maximální citlivost. To má za následek efektivní rozlišení 7000 DPI. Spolu s řízením procesorem Turbo Core V2 (32bit ARM MCU) naplní herní standardy ohledně rychlosti i plnění maker naprogramovaných ve vlastní paměti (512 kB). Parametry a specifikace Určení Herní Provedení Symetrické Rozhraní Drátová Technologie Optická Citlivost 3 500 DPI Senzor Doba odezvy 1 ms Tlačítka a kolečko Počet tlačítek 12× Kolečko Klasické Počet programovatelných tlačítek 12 ks Barva Černá Rozměry a hmotnost Šířka 66 mm (6,6 cm) Hloubka 131 mm (13,1 cm) Výška 38 mm (3,8 cm) Hmotnost 99 g Vlastnosti a funkce Rozhraní Drátová USB Délka kabelu Délka kabelu 1,8 m

• perfektně padne do ruky
    • jak pro praváky tak pro leváky
    • dostatečně velký počet tlačítek
    • software Swarm nabízí dobré možnosti programování tlačítek (přehledné)
    • optický senzor nabízí dostatečnou přesnost lepší než moje předchozí laserová myš
    • plast působí , no plastovým dojmem je hladší než bych si představoval ale není to nic hrozného
    • není signalizovaná změna DPI takže se občas může stát že si to člověk omylem přepne ale jde nastavit že bude jenom jedno rozlišení takže to není takový problém

myš jsem pořídil za 1100,-kč a jsem s koupí spokojen možnost 5ti profilů které se dají nastavit na automatické přepínání podle spuštěného programu tlačítka jsou dobře přístupná a a pohodlný, stisk mají dostatečně citelný, klikání je trochu hlasitější ale se sluchátky není skoro slyšet a bez sluchátek si toho všimnu pouze když hodně zběsile klikám.
    celkově jsem s myší velmi spokojen.

• , zakoupeno v Electro World

• skvěle se drží
    • vhodná i pro leváky
    • velká možnost nastavení
    • spousta tlačítek
    • program na nastavení tlačítek je opravdu bohatý, ale trochu složitý
    • postranní tlačítka jdou nastavit pouze bud levá, nebo pravá, ne zároven

Dlouho jsem vybíral myš pro leváka, nakonec jsem zvolil tuhle, a trochu se bál, že mi budou vadit postranní tlačítka na obou stranách, což mi nakonec vůbec nepřekáží. Má skvělou povrchovou úpravu a dobře se drží v ruce. V programu na nastavení tlačítek je spousta možností, nicméně je trochu složité se v něm orientovat. Myš má opravdu obrovské nastavení dpi.

• kvalitní zpracování
    • padne i do levé ruky
    • rozsáhlé možnosti konfigurace, funkce EasyShift, makra,...
    • perfektně přístupná postranní tlačítka
    • výborné, konzistentně tiché kolečko
    • přesný, konzistentní senzor PWM3320
    • linuxové ovladače
    • modré podsvícení při použití funkce EasyShift nejde vypnout
    • trošku tužší hlavní dvě tlačítka (někomu může vyhovovat)
    • padne do ruky o kousek hůře než Mionix Avior
    • v době vydání nedodělaný firmware (dnes se dá aktualizovat na odladěný)

Vynikající myš, vřele doporučuji.

Původně jsem se koupě bál, protože tvar vypadal podivně a kolečko a povrch vypadaly jinak než na ostatních myších Roccat (měl jsem výborné zkušenosti s Kone Pure, ale potřeboval jsem myš do levačky). Nakonec ale vše v pořádku. Nevýhody jsou jen maličkosti.

Rozhodoval jsem se ještě mezi Roccat Kova Pure/2016 a Mionix Avior. Avior měl příjemnější tvar (širší, lépe padnoucí do ruky) a měkčí, tišší spínače hlavních tlačítek, ale software k němu byl podstatně horší (hlavně méně funkcí tlačítek, také absence podpory Linuxu) a plasty bočních tlačítek na mém kusu špatně doléhaly.

Kupoval jsem ji ve slevě za asi 900 Kč. Kdybych měl za tu cenu možnost, vzal bych bílou verzi, ale ta bývá dražší.

• 80. díl Videorecenze herní myši Roccat Kova. Doufáme, že Vám videorecenze pomůže při výběru elektroniky. Pokud se Vám video líbilo bude supr, když nás budete odebírat :D fb : https://www.facebook.com/Bing-Beng-1449132892029275/?ref=aymt_homepage_panel

Zobrazit video recenzi

• Roccat Kova je kompaktní herní myš, která v sobě kombinuje celou řadu žádoucích vlastností. Kvalitní optický senzor, erg...

Zobrazit celou recenzi na pctuning.tyden.cz

• , zakoupeno v PlayGoSmart.cz

• ergonomika